Uudised

Aasta Betoonehitis on Eesti Rahva Muuseum

14.03.2017
Eesti Betooniühing kuulutas tänasel betoonipäeval Tartus, Eesti Rahva Muuseumis välja konkursi „Aasta betoonehitis 2016” võitjad.  
Kuubik
 
Aasta betoonehitis 2016 – Eesti Rahva Muuseum Tartus. 
Konkursi peaauhind –
DGT Architects (Dan Dorell, Lina Ghotmeh, Tsuyoshi Tane). 
Tellija auhind – Riigi Kinnisvara AS; 
Konstruktori auhind – Novarc Group AS; 
Ehitustööde auhind – Fund Ehitus OÜ; 
Betoonitööde auhind – Alusehitus OÜ, BGM Ehitus OÜ, K-Most AS;
Betoonelementide auhind – TMB Element OÜ;
Betooni auhind – Rudus AS, TM Betoon OÜ; 
Raketiste auhind – Ramirent Baltic AS. 
 
Vt. lühivideot ERM-ist siit: 

 Originaalne, kaasaegse arhitektuuriga, oma keskkonnas uusi seoseid loov ehitis, mis toob elegantsel moel esile betooni, kui tänapäevase struktuurmaterjali eelised.
 
Žürii kommentaar: „See maja on auahne arhitektuuriga, mille kogu kontseptsioon lähtub betoonist. Betoon astub selles majas suursugusesse dialoogi terase ja klaasiga.  
 
Žürii esimees Aadu Kana: „Betoonitööde kvaliteet on samuti väga hea – ja veel millises mahus! Sealjuures kõige viimaste tagaruumide ja „pimedate” hoidlateni välja. Kuni betoontreppide käsitsi lihvimiseni. Kõik selle maja ehitamise osapooled on teinud suurepärast tööd – kiituseks eesti rahvale!”
 
Eriauhind arhitektuuri eest – Narva rannahoone. 
Arhitektuuribüroo JVR OÜ – Kalle Vellevoog, Andrus Andrejev, Martin Prommik.
 
Žürii kommentaar: „Arhitektid on arvestanud, et betoonhoone sulanduks maastikusse ega domineeriks liigselt, samas oleks aga eri tasapindadelt aktiivselt kasutatav. Keerulise konfiguratsiooniga puhasvalu betoonhoone.”
 
Žürii esimees Aadu Kana: „Vaated, mis siit avanevad, on erakordsed. Huvitav maastikureljeef ning ajaloolised ja poliitilised sümbolid – nüüdisaegselt mõtestatud ajalooline ja looduslik keskkond.”
 
Eriauhind arhitektuurse fassaadilahenduse kavandamise eest
– Karl Storz Video Endoscopy Estonia OÜ tootmis-, teenindus- ja büroohoonele – 
Arhitektuuribüroo Luhse & Tuhal OÜ. 
 
Žürii kommentaar: „Läbimõeldud sisuga elementhoone, mille välisilme mitmekesistamiseks on paneelide väliskoor jagatud horisontaalselt valevuukidega ristkülikuteks. Mängulise fassaadi tagab kahe erineva mustriga matriitside kasutamine, millele lisanduvad siledad töötlemata pinnad.”
 
Žürii esimees Aadu Kana: „Hoone fassaadielementide tootmisel kasutas 
E-Betoonelement titaandioksiidi. Arhitektide sõnul oli eesmärk saavutada hele, naturaalse ilmega nägus betoonpind.” 
 
Eriauhind tellija, arhitekti ja betoonelementide tootja koostöö eest – Villa ehitamisel Lääne-Virumaal.
Tellija: eraisik.
Arhitektuur: Arhitektibüroo Emil Urbel OÜ (Emil Urbel, Aleksandr Zverev).
Betoonelemendid: Swetrak AS.
 
Žürii kommentaar: „Lisaks betoonisele välisilmele on monteeritavate betoonelementide pinda jäetud ohtralt nähtavale ka interjööris. Samuti on pööratud tähelepanu detailidele, mille ilmekaks näiteks on betoonist uksepiidad.”
Žüriile imponeerinud betoonelementide suurepärase teostuse eest vastutas Consolise gruppi kuuluv Swetrak AS. 
 
www.Ehitusuudised.ee eriauhinna lugejaküsitluse võitjale sai – Eesti Rahva Muuseum ja selle ehitaja – Fund Ehitus OÜ.  
 
Tänavu seitsmeteistkümnendat korda korraldatud konkurss „Aasta Betoonehitis” on ellu kutsutud, et tutvustada avalikkusele betooni avaraid kasutusvõimalusi ning tunnustada neid inimesi, kes oma ideede ellurakendamiseks on kasutanud kodumaist ehitusmaterjali – võimalusterohket ja hästivormitavat betooni. Tänavusele konkursile laekus 20 tööd. Konkursile sai esitada 2016. aasta jooksul tellijale üle antud betoonehitisi ja neis kasutatud konstruktsioone ja menetlusi.   „Aasta Betoonehitis 2016” võistluse žüriisse kuulusid esindajad Eesti ehitusala liitudest: Eesti Arhitektide Liidust – Ülar Mark, Eesti Betooniühingust – Johannes Pello, Eesti Ehitusettevõtjate Liidust – Indrek Peterson, Eesti Ehitusinseneride Liidust – Heiki Meos, Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidust – Aivar Lukk, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidust – Enno Rebane, Aadu Kana, žürii esimees, samuti ehitusajakirjanike esindajad – Eva Kiisler ajakirjast „Ehitaja”, Liivi Tamm ajakirjast „EhitusEST”, ning Soome arhitekt Maritta Koivisto ajakirjast „Betoni”.
 
Eesti Betooniühing on betooni kui kodumaise ehitusmaterjali kasutamist edendav ühing, kuhu kuulub 56 ettevõtet, organisatsiooni ja eraisikut.
Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit on ehitusmaterjalide tootmise ja müügiga tegelevate ettevõtjate ühendus, kuhu kuulub 62 ettevõtet. 
 
Lisainformatsioon:
Aadu Kana, konkursi „Aasta Betoonehitis 2016” žürii esimees,
Eesti Betooniühingu auliige Tel: 50 49 477 
 
Toomas Vainola, Eesti Betooniühingu tegevdirektor,
Tel: 50 36 650; 648 1918; e-post: betoon@betoon.org 
 
Enno Rebane, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu tegevdirektor   
Tel: 51 82 662; 648 1918; e-post: eetl@eetl.ee

Uudised
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru