Uudised

Betoonisõber on Peep Roosmann

10.10.2018

Eesti Betooniühing kuulutas 2018. aasta „Betoonisõbraks” Peep Roosmanni – betooni kui materjali mitmekülgse kvaliteetse kasutamise, betoonile uute kunstiliste väljundite leidmise ja betooni propageerimise eest kogukondlikul tasandil.

„Kus aga midagi huvitavat betoonist tehakse – seal on Peep Roosmann platsis,” sõnas Eesti Betooniühingu esimees Tiit Roots. „Ta on oma tegemiste kaudu propageerinud betooni kui materjali paljusid häid omadusi, aga ka betoonehitajaid, kui kvaliteetse töö mehi,” lisas Roots.

– 2018. aasta kevadel valmis Mustamäe ja Õismäe vahel, uue Pöörise elurajooni peaväljakul unikaalne arhitektoon (arh. Raiko Reinson), mis on ehitatud Peep Roosmanni firma poolt.

– Värskelt avatud Eesti Kunstiakadeemia hoonete ees intrigeerivad nö. betoonist pildiraamid, kus jälle on Peep Roosmanni käsi mängus.

– Kibekiired tööd käivad praegu uues Noblessneri elurajoonis (Noblessneri sadamas), mille õueala betoonist väikevormid on taas Peep Roosmanni firmas tehtud.

Viimastel aastatel on Peep Roosmann vabast ajast panustanud kodukandi inimestele betoonist bussiootepaviljonide tegemisse. Igal aastal on valminud 1 uus ja unikaalne betoonpaviljon. Kõigepealt Laulasmaale ja Suurupisse.
Möödunud aastal võitis Peep Roosmann Harku valla kaasava eelarve rahvahääletuse enda ideega rajada betoonist bussiootepaviljonid nendesse peatustesse, mis asuvad kunagise Peeter Suure Merekindluse raudtee-trassi asukohtades. Praegu on need 8 bussiootepaviljoni oma kohtadele jõudmas.

Peep Roosmann oli 15-aastane, kui ta isa soovitusel Paide KEK-is müürsepana tööle asus. Siis tuli juba TEMT ehk tänase nimega Tallinna Tehnikakõrgkool, Merko ja oma firma PR-Betoon.

Toomas Vainola Eesti Betooniühingu tegevdirektor:
„Jaanuarikuus annab Peep firma töökojad Eesti Kunstiakadeemia tudengite käsutusse, et uus põlvkond kunstnikke õpiks oma juhendaja Hannes Praksi käe all betooni huvitavat ja mitmekülgset maailma tundma.”

„Betoonisõber 2018” aunimetus kuulutati välja tänasel Betooni Tehnoloogiapäeval Tallinna Tehnikakõrgkoolis.
Eesti Betooniühingu esimesele Betoonisõbrale Peep Roosmann’ile tegi kunstnik Jüri Mildeberg ka spetsiaalse auhinna.

„Betoonisõber” on aunimetus, mida Eesti Betooniühing on otsustanud hakata välja andma, väärtustamaks ja esile tõstmaks enam neid inimesi (ja ka organisatsioone), kes väljapaistval moel panustavad betooni, kui enimkasutatavasse kodumaisesse ehitusmaterjali selle kõikvõimalikes avaldumisvormides.

Eesti Betooniühing on betooni kui kodumaise ehitusmaterjali kasutamist edendav ühing, kuhu kuulub 64 ettevõtet, organisatsiooni ja eraisikut.

Lisainformatsioon:
Tiit Roots, Eesti Betooniühingu juhatuse esimees,
Tel: 50 42 228; e-post: tiit@peri.ee
Toomas Vainola, Eesti Betooniühingu tegevdirektor,
Tel: 50 36 650; 648 1918; e-post: betoon@betoon.org
www.betoon.org
https://www.betoon.org/sundmused/betooni-tehnoloogia-paev/


Uudised
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru