Uudised

Enn Uustalu valiti Eesti Betooniühingu auliikmeks

18.02.2022

Eesti Betooniühingu juhatus valis üksmeelselt ühingu auliikmeks insener Enn Uustalu.

„Enn Uustalu on üle 50 aasta olnud seotud sideainete ja betoonide uurimise, õpetamise ja rakenduste valdkonnaga,” sõnas Eesti Betooniühingu juhatuse esimees Imre Leetma. „Ta on konsulteerinud ja koolitanud betoonilisandite valdkonnas loendamatut hulka inimesi Eesti, Lätis, Leedus, Ukrainas, olles nii mõnegi uue aine ja meetodi maaletoojaks-esmatutvustajaks.”

Enn Uustalu on väärtustanud betooni ja selle arengut läbi betoonilisandite uurimise ja kasutusele võtmise. 1997. aastal ilmunud väljaanne „Betoonilisandid“ annab tervikliku ülevaate mitmesugustest keemilistest lisanditest, mis segatuna väikestes kogustes betoonisegu koostisesse võimaldavad muuta betoonisegu ja kivistunud betooni omadusi soovitud suunas. Enn Uustalu sulest on ilmunud üle 50 uurimuse ja artikli tsementide ja betoonide valdkonnas.

Enn Uustalu (sünd. 9.01.1944) on lõpetanud 1962. aastal Maardu keskkooli ja 1967. aastal Tallinna Polütehnilise Instituudi mäenduse erialal. 1967-1997 töötas ta Tallinna Polütehnilise Instituudi ehitusmaterjalide uurimislaboratooriumis, kaitstes 1975 doktorikraadi teemal: põlevkivituhkportland-tsemendi terastiku koostise mõju uurimine tsemendi omadustele. 

Enn Uustalu on täiendanud oma teadmisi tsementide ja betoonide alal Prantsusmaal, Inglismaal ja Saksamaal, 1977-1981 töötas ta Alžeerias Annaba Ülikooli ehitusmaterjalide õppetooli külalisprofessorina. 1997-1998 töötas ta AS EMV Jüri Betoonitööstuses kvaliteedijuhina, 1999-2002 AS NCC Industri Eesti kvaliteedijuhina. 2002. aastal asutas ta Remei Baltica OÜ ja ettevõttega on Enn Uustalu seotud tänaseni.

Eesti Betooniühingu auliikme statuudi põhjal on „auliikmeks valimine eriline lugupidamisavaldus nendele isikutele, kellel on suuri teeneid Eesti Betooniühingu eesmärkide elluviimisel. Auliikme valib Eesti Betooniühingu juhatus konsensuse alusel.”

Remei Baltica OÜ on Eesti Betooniühingu asutajaliige. 

Eesti Betooniühing on auliikme staatuse omistanud kaheksale isikule. 2010. aastal omistati auliikme nimetus Aadu Kanale, 2012. aastal Toomas Laurile, 2014. aastal Vello Otsmaale, 2015. aastal Arvo Tinnile, 2018. aastal Peep Tederile, 2021. aastal Viktor Mõisjale ja Heiki Meosele ning 2022. aastal Enn Uustalule.

Eesti Betooniühing on betooni kui kodumaise ehitusmaterjali kasutamist edendav ühing, kuhu kuulub 79 ettevõtet, organisatsiooni ja eraisikut.


Uudised
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru