Uudised

Esmakordselt eesti keeles – Betooniühing avaldas juhendi BÜ8: Betooni pumpamine. Ohutus ja keskkonnakaitse

12.02.2018

Eesti Betooniühing andis välja juhendi „BÜ8: Betooni pumpamine. Ohutus ja keskkonnakaitse”. Esmakordselt on eesti keeles ühtede kaante vahele koondatud betooni pumpamisega seotud ohutus- ja keskkonnanõuded, mis puudutavad nii betooniautode ja betoonipumbajuhtide tööd kui ka nende tegevust, kes töötavad ehitusplatsil.

„Kuigi igapäevases töös vastutavad seadmega töötamise ohutuse eest ennekõike seadme operaatorid, on samas oluline, et kõik seadmega kokkupuutuvad töötajad pööraksid tähelepanu keskkonna- ja ohutusküsimustele,” ütles Eesti Betooniühingu juhatuse esimees Tiit Roots. „Kõikidel betoonipumpasid käsitsevatel töötajatel peavad olema põhjalikud teadmised töö- ja keskkonnaohutuse tagamisest,” lisas Roots.

See nõue kehtib seadme omanike, mehaanikute, müüjate, betoonitootjate, betooniveokite juhtide, objektijuhtide, betoonivalajate ning betoonipumpade tootjate kohta.

Käsiraamatut saab kasutada ka kutseõppes.

Betooniühingu uue juhendi esitlus toimus 6. veebruaril Tallinna Ehituskoolis ühingu poolt betoon-pumbajuhtidele korraldatud vastaval koolitusel. Koolitusel osales 85 inimest.

„Esmakordselt meie poolt läbi viidud betooni pumpamise alane koolitus võeti hästi vastu,” ütles Eesti Betooniühingu tegevdirektor Toomas Vainola. „Lähiajal planeerime veel üht sarnast koolitust, et ka need mehed, kes 6. veebruaril tööl pidid olema, saaksid võimaluse osaleda,” lisas Vainola.

Raamatu ilmumisandmed:
Juhendi BÜ8 koostamisel on alusmaterjalidena kasutatud rootsi- ja soomekeelseid vastavaid väljaandeid.
Eestikeelse juhendi töörühm: Kaido Kivistik, Indrek Rahu, Kalle Suitslepp, Toomas Vainola.
55 lk.
Kaanekujundus: Eneken Moorlat.
Trükitud AS-is Pakett 300 eksemplaris.
ISBN 978-9949-9993-2-3.

Uus juhend on saadaval Eesti Betooniühingus, samuti Ehituskeskuses.

Eesti Betooniühing on betooni kui kodumaise ehitusmaterjali kasutamist edendav ühing, kuhu kuulub 58 ettevõtet, organisatsiooni ja eraisikut.

Lisainformatsioon:
Tiit Roots, Eesti Betooniühingu juhatuse esimees,
Tel: 50 42 228; e-post: tiit@peri.ee
Toomas Vainola, Eesti Betooniühingu tegevdirektor,
Tel: 50 366 50; 648 1918; e-post: betoon@betoon.org
www.betoon.org
http://www.betoon.org/juhendid-2/


Uudised
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru