Uudised

Konkursi Aasta Betoonehitis 2016 ettepanekud

1.12.2016

OÜ TMB Element esitas konkursile Aasta Betoonehitis 2016 kaks ettepanekut: Eesti Rahva Muuseum ja Kvartal.

 • Eesti Rahva Muuseumi igati esinduslikus ning mõõtmetelt aukartustäratavas uues peahoones on lisaks muuseumile mitmeid teisigi ruume – kinosaal, black box teater, raamatukogu ja hariduskeskus. Kuigi esmapilgul tundub olevat tegemist klaashoonega, siis tegelikult on selle hoone ehitamisel kasutatud väga suurtes kogustes kaubabetooni ja betoonelemente (2 187 tk, millest pikimad TT-paneelid on 20 m pikkused). Kuna hoone on ehitatud topeltfassaadiga, siis selleks, et märgata kõrge kvaliteediga naturaalse betoonipinnaga seinaelemente, tuleb piiluda mustrilise klaasi taha.
  Tellija: Riigi Kinnisvara AS
  Arhitekt: SARL D’Architecture Dorell Ghometh Tane
  Ehituse peatöövõtja: OÜ Fund Ehitus
  Betoontoodete tarnija: OÜ TMB Element

erm12

 • Kaubandus- ja vabaajakeskuse Kvartal multifunktsionaalsuse skaala on tõeliselt lai. Hoones on nii parkla, erinevad kaubandus- ja teeninduspinnad kui ka spaahotell ja konverentsikeskus. Hoone ehitamiseks pumbati maapinnast nii alla- kui ka ülespoole kokku enam kui 20 000 m3 kaubabetooni ja monteeriti ca 7 850 raudbetoonelementi. Tähelepanu väärivad TiO2 lisandiga helehall eksponeeritav betoonfassaad ning struktuurse pinnaga betoonpostid hoones sees. Ei saa mainimata jätta, et ka kõik muud fassaadimaterjalid on objektil kinnitatud kahe- ja kolmekihiliste raudbetoonelementide külge.
  Tellija: TTK Kultuurikeskus
  Arhitekt: Kadarik ja Tüür Arhitektid
  Ehituse peatöövõtja: konsortsium AS Ehitusfirma Rand ja Tuulberg ning AS Ehitustrust
  Betoontoodete tarnija: OÜ TMB Element

Kvartal6


Uudised
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru