Uudised

TMB grupp sõlmis 40 miljoni eurose lepingu Rootsi pakendivabriku ehitamiseks

11.01.2017

Eesti ühe suurema betoonelementide tootja AS TMB gruppi kuuluv Betonimestarit Oy sõlmis 40 miljoni euro suuruse töövõtulepingu Rootsi tööstuskontserniga BillerudKorsnäs AB, et tarnida betoonelemente Gruvönisse ehitatava uue pakendivabriku jaoks.

TMB grupi ajaloo kõige suurema töövõtulepingu järgi toodavad ja tarnivad TMB tehased Eestis ja Soomes üle 80 000 tonni betoonelemente, mis kohapeal kokku monteeritakse. Tehase betoonelementidest ehituskonstruktsiooni püstitamiseks on planeeritud ligi 8 kuud, elementide tootmine algab selle aasta veebruaris.

“Tegemist on üsna erilise projektiga, kuna ehitusel kasutatakse rohkem kui 60 tonni raskusi suuremõõtmelisi betoonelemente, mille toodame Soomes Iisalmi tehases,” kirjeldas Luts. “Lisaks on tootmisega hõivatud nii Tartu, Nastola, Turku kui ka Haapavesi tehased.”

Järgmise põlvkonna pakendimaterjalide tehas on viimaste aastate Rootsi üks suurimaid tööstusvaldkonna investeeringuprojekte, koguinvesteeringu suurus on 5,7 miljardit Rootsi krooni ehk ca 600 miljonit eurot. Sellest ligi 40 miljonit kulub betoonelementide tootmiseks ja monteerimiseks. Lutsu sõnul annab hiigelprojekt võimaluse end teostada Põhjamaade turul arvestatava tegijana.

“See on väga suur usaldus TMB grupi vastu sellise maailmamastaabis suure kontserni poolt, kuna siiani oleme eksportturgudel tegutsenud peamiselt elamuehituses,” ütles AS TMB juhatuse liige Jaan Luts. “Rootsi tehase projekt moodustab meie selle aasta eelarvest ca 30 %  ning on hea võimalus kasvatada meie usaldusväärsust suuremahuliste projektide osas.”

Betoonelemendid toimetatakse Gruvönis asuvale ehitusplatsile nii laevaga kui ka maismaatransporti kasutades. “Eestist viime betoonelemendid kohale merd mööda, kuna Karlstadi sadam on seal üsna lähedal. Soome pool kasutab lisaks ka raudteetransporti, ent suurimad elemendid viiakse ükshaaval autoga kohale,” rääkis Luts.

BillerudKorsnäs on Rootsi ja maailma üks suuremaid pakkematerjalide tootmise kontserne. Uus tehas peaks tööle hakkama 2019. aasta alguses ning selle võimekus on toota aastas 550 000 tonni pakendimaterjale.

AS TMB on raudbetoonelementide müügi, tootmise ja paigaldusega tegelev ettevõte, millel on tütarettevõtted OÜ TMB Element Eestis, SIA TMB Elements Lätis, Bygg Element Sverige AB Rootsis ning Betonimestarit OY Soomes.

Lisainfo:
Jaan Luts
AS TMB juhatuse liige
Tel. +372 509 3482

Vaata animatsiooni ehitatavast tehasest:


Uudised
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru