Uudised

Aasta betoonehitis on eramu Viimsis

14.03.2018

Eesti Betooniühing kuulutas tänasel betoonipäeval Eesti Filmimuuseumis välja konkursi „Aasta betoonehitis 2017” võitjad.

Aasta betoonehitis 2017 – eramu Viimsis. Konkursi peaauhind – tellija Mait Rõõmusaar.
Arhitekti auhind: Mateusz Kuo Stolarski (Tamizo Architects, Poola);
Konstruktori auhind: Andrei Kervališvili (Nordecon Betoon OÜ);
Ehitustööde auhind: Nordecon Betoon OÜ;
Betooni auhind: HC Betoon AS;
Raketiste auhind: Peri AS.

Vt. lühivideot Viimsi eramust siit:
https://www.dropbox.com/sh/zsuvsvq0f3fmp79/AADfkxLkV9GkIO8xuchNiqyCa?dl=0

Žürii kommentaar: „Hea näide sellest, kui tellija teab, millist ehitist ta tahab ning oskab leida ka õiged teostajad.”

Žürii esimees Aadu Kana: „Sellel majal on hulgaliselt betooniseid saladusi, mis avanevad vaid kogenud silmale. Mõte ja teostus on väga hea.”

Võidutööde fotovalikut saab alla laadida:
https://www.dropbox.com/sh/v8r23f11c240m9b/AACl3Q-HtQrvIhOGUG8Nld4Na?dl=0

Eriauhind maastiku väljapaistva arhitektuurse lahenduse eest – Tallinna Loomaaia Polaariumi jääkarude ekspositsioon – Joonas Sarapuu (Innopolis Insenerid OÜ).
Žürii kommentaar: „Arhitektuurselt ja betooniselt väärt osa uuenevas ja kasvavas loomaaias. Suurepärane tulemus!”

Eriauhind arhitektuuri eest – Lutheri Ärimaja masinasaal – Hanno Grossschmidt (HG Arhitektuur OÜ).
Žürii kommentaar: „Pieteeditundelise ajaloolise betoonarhitektuuri säilitamise ja eksponeerimise eest. Suurepärane koostöö ehitaja ja tellija vahel. Mõistlik kompromiss muinsuskaitse lähtekohtade ja uue kontseptsiooni vajaduste vahel.”

Žürii esimees Aadu Kana: „Suurepärane näide vana ja uue heast kooskõlast. 1912 rajatud Lutheri vabriku hoones on kõik vana betoon väärikalt säilitatud. Oluline tööstusarhitektuuri näide on tulevikule säilitatud.”

Eriauhind ideelahenduse eest – Hans Hubert Sams – Rocca al Mare kooli väliklass Ateena.
Žürii kommentaar: „Originaalse idee eest, mis sai suurepärase arhitektuurse teostuse. Hea tahte toel ja suurepärase koostöö tulemusel valminud mitmekülgsete kasutusvõimalustega ning visuaalselt kena lahendus.”

Žürii esimees Aadu Kana: „Gümnasist Hans Hubert Sams’i idee aitas olemasolevasse keskkonda sobitada meie arhitektuuriklassik, koolimaja autor Emil Urbel.
Ning selle teostasid kooli lapsevanemad, kelle hulgas ka mitmeid tuntud betoonimehi.
Suurepärane näide vabade kodanike algatuslikust jõust!”

Ehitusuudised.ee (Äripäev) eriauhinna lugejaküsitluse võitjale sai – Tallinna Loomaaia Polaariumi jääkarude ekspositsioon ja selle ehitaja – Astlanda Ehitus OÜ.

Delfi Ehitusruudus.ee (Ekspress Meedia) eriauhinna lugejaküsitluse võitjale sai – Rocca al Mare kooli väliklass Ateena.

Eesti Ehitusinseneride Liidu eriauhinna sai – Martin Meisalu (Järelpinge Inseneribüroo OÜ) – Tallinna lennujaama trammiliini taristu projekteerija.

Tänavu kaheksateistkümnendat korda korraldatud konkurss „Aasta Betoonehitis” on ellu kutsutud, et tutvustada avalikkusele betooni avaraid kasutusvõimalusi ning tunnustada neid inimesi, kes oma ideede ellurakendamiseks on kasutanud kodumaist ehitusmaterjali – võimalusterohket ja hästivormitavat betooni.
Tänavusele konkursile laekus 19 tööd. Konkursile sai esitada 2017. aasta jooksul tellijale üle antud betoonehitisi ja neis kasutatud konstruktsioone ja menetlusi.
„Aasta Betoonehitis 2017” võistluse žüriisse kuulusid esindajad Eesti ehitusala liitudest: Eesti Arhitektide Liidust – Kalle Vellevoog, Eesti Betooniühingust – Kalev Ramjalg, Eesti Ehitusettevõtjate Liidust – Indrek Peterson, Eesti Ehitusinseneride Liidust – Heiki Meos, Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidust – Andres Saar, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidust – Enno Rebane, Aadu Kana, žürii esimees, samuti ehitusajakirjanike esindajad – Eva Kiisler, „Äripäeva” ehitusväljaannete peatoimetaja, Liivi Tamm ajakirjast „EhitusEST”, ning Soome arhitekt Maritta Koivisto ajakirjast „Betoni”.

Eesti Betooniühing on betooni kui kodumaise ehitusmaterjali kasutamist edendav ühing, kuhu kuulub 58 ettevõtet, organisatsiooni ja eraisikut.
Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit on ehitusmaterjalide tootmise ja müügiga tegelevate ettevõtjate ühendus, kuhu kuulub 62 ettevõtet.
Lisainformatsioon:
Aadu Kana, konkursi „Aasta Betoonehitis 2017” žürii esimees,
Eesti Betooniühingu auliige
Tel: 50 49 477
Toomas Vainola, Eesti Betooniühingu tegevdirektor,
Tel: 50 36 650; 648 1918; e-post: betoon@betoon.org
Enno Rebane, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu tegevdirektor
Tel: 51 82 662; 648 1918; e-post: eetl@eetl.ee
www.betoon.org
www.eetl.ee
http://www.betoon.org/ab-2017


Uudised
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru